top of page

Студентство у профспілковому русі України: нарада голів профкомів


21-23 лютого 2018 року у Дитячому позаміському закладі оздоровлення «Пуща-Водиця» відбувся семінар голів первинних профспілкових організацій осіб, які навчаються, організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Георгій Труханов, голова Профспілки, у своєму слові поінформував молодь про стан справ у профспілковому русі України та окреслив міжнародні тенденції. За його словами, студлідерам варто брати на озброєння кращі практики роботи європейських профспілок і впроваджувати їх у своїх навчальних закладах. Далі розмова йшла про нові виклики діяльності профспілкових організацій, суть яких розкрили заступники Голови Профспілки Сергій Романюк та Ольга Чабанюк. Зокрема, мова йшла про зміну підходів діяльності профкомів відповідно до новацій часу, створення нових комунікаційних майданчиків з молоддю у закладах вищої освіти, збереження та залучення нових – активних і свідомих членів профспілки. Під час цієї дискусії досвідчені колеги поділилися своїми напрацюваннями та досвідом такої роботи у форматі «питання – відповідь».

Окрім теоретичної частини роботи, організатори заходу продумати й про практичну, яка складалася із презентацій та тренінгів.

Так, в один із навчальних блоків молодь навчалася як від ідеї прийти до готового бізнес-проекту. Розібратися у нюансах подання заявок для отримання грантів під реалізацію соціальних чи молодіжних стартапів допоміг проектний менеджер, адміністратор в проекті «Урбаністична освіта. Професійно-особистісний розвиток Українця», Андрій Малецький.

Складові успіху профспілкових лідерів та лідерок, правила переконання та ведення дискусій розкрила у тренінгу «Успішність профспілкового лідера: принципи, завдання, мотивація, допоміжні засоби» практикуючий психолог Ольга Денисова.

Через активні вправи, цікаві завдання та психотерапевтичні мелодії вона налаштувала молодь на роботу над собою, на позитивне мислення і постійне навчання новому. «До калюж не йдуть пити воду! Будьте джерелом!», – такою порадою завершила свій тренінг психолог-практик.

В останній день роботи учасники аналізували пройдене за ці дні, обмінювалися досвідом організаційної та іміджевої роботи, напрацьовували подальші кроки спільних дій щодо відстоювання прав та гарантій молоді, яка навчається.

Насамкінець лідери студентських профорганізацій підкреслили, що студпрофкоми сьогодні – це відкриті простори для роботи з молоддю. Саме там зацікавлені, активні та свідомі члени профспілки знайдуть пораду, підтримку, допомогу, навчання, цікаве дозвілля, активний відпочинок. А в навчальному закладі – це справжні центри молодіжного руху із можливостями для кращого майбутнього, креативними активностями та проектами.


bottom of page